Пpeтепани и огpaбени две млади лица под паркот шума „Гази Баба“, kpадците им го оштeтиле и автомобилот

t

На 04.01.2022 околу 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека под парк шума „Гази Баба“ А.Р.(20) од с.Долно Коњари, скопско и А.П.(20) од Скопје биле физички нападнати од неколку лица, кои им одзеле лични предмети.

Според пријавеното, лицата употребиле и дрвени предмети и го оштетиле возилото „сеат ибица“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал А.Р.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…

Жена од Росоман се скарала со сопругот…

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци…

“За влакно” избегнато српско “Смилковско езеро”: Деветмина…

Група од девет српски девојки и момчиња…

Бугарин нападнал малолетно момче во Центар

Триесет годишниот М.З. од Бугарија вчера вечерта…

Уапсени двајца малолетници осомничени за нападот на…

– Тетовската полиција информира дека денеска се…