Пpeтепан скопјанец пред маркет во Карпош, сo тeшки повpеди пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

t

На 03.01.2022 во 06.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред маркет на ул.„Васил Чакаларов“, А.Ф.(53) од Скопје бил физички нападнат со тврд предмет од две лица. Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…

Координирана вандалска акција? За една вечер запалени…

Десетина контејнери се запалени вечерва на булеварот…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…

Акција на МВР во Скопје: Пронајдена дрога,…

Полициски службеници од СВР Скопје – Единица…