Пpeтeпан 24 годишен скопјанец, со тeшки повpeди завршил во болница

t

Дваесет и четиригодишниот Р.С. од Скопје о тешки телесни повреди се јавил на преглед вчера во 03:39 часот во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

Полициски службеници излегле на местото и во разговор со нив Р.С. изјавил дека во нас.Влае бил физички нападнат од повеќе лица кои притоа употребиле разни предмети. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тажно: Девојка скокна од зграда во Аеродром…

Доцна попладнево имало обид за самоубиство во…

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане…

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект ф-100…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

Делови од Кисела Вода утре без струја

Без електрична енергија утре ќе бидат корисниците…

Кампања „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите”…

В.д. директорот на ЈП Градски паркинг –…