Објавено на:

Работниците на италијански аеродром пронашле оружје во “хуманитарен товар” за Украина?

t

Работниците на италијанскиот аеродром пронашле оружје во „хуманитарен товар“ за Украина, пишува „Пиза тудеј“.

Според порталот, персоналот на аеродромот во градот Пиза се пожалил на синдикатот дека наместо храна и лекови во кутиите со „хуманитарна помош“ за Украина, има оружје, муниција и експлозиви.

Вработените се спротивставија на испраќање на ваква „хуманитарна помош“ во Украина, а синдикатот повика на забрана за такви летови.

Според пишувањата на медиумите, авионите прво се испраќаат во Полска во базите на САД и НАТО. Оттаму, товарот се доставува до Украина по копнен пат.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медиуми: Германски шпиони тајно им помагаат на…

Германската надворешна разузнавачка служба БНД со месеци…

САД ќе ѝ даде нови 18 ракетни…

САД вчера објавија дека на Украина ќе…

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

Италијанци маршираа за заштита на правото на…

Италијанците вчера излегоа да маршираат низ Рим,…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…