Објавено на:

Радман во официјална посета на Скопје

t

Хрватскиот министер за надворешни работи, Гордан Грлиќ Радман денеска ќе направи официјална посета на Македонија.

Радман ќе се сретне со шефот на дипломатијата Бујар Османи, а ќе биде потпишан и меморандум за разбирање меѓу двете министерства во областа на дипломатската обука, информираат од МНР.

Покрај средбите во Министерството за надворешни работи, вечер ќе се одржи гала настан со концерт, по што ќе следи прием по повод 30-годишнината од воспоставувањето на односите меѓу двете земји.

Хрватскиот министер за надворешни и европски работи Гордан Грлиќ Радман следниот ден ќе учествува на вториот Преспа Форум за дијалог што ќе се одржи од 16 до 18 јуни во Охрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…