Објавено на:

Разбиена една од најголемите групи шверцери на мигранти низ ЕУ

t

Работната група (ОТФ), предводена од германската федерална полиција и координирана од Европол, разби една од најопасните групи на шверцери на мигранти низ ЕУ.

„Откриени се 916 случаи на шверц и претресени се 151 куќа, а запленети се разновидни средства со вкупна вредност од приближно 900.000 евра”, соопшти Европол.

Според Европол, во акцијата биле вклучени и полициите на Австрија, Германија, Унгарија, Романија, Србија и Холандија, што довело до отворање 39 нови истраги.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…

САД, ЕУ и Канада бараат руските дијаманти…

Маричиќ: Целта на Македонија е да биде…

Евроинтеграцијата не зависи само од нас и…

Толку од единството во ЕУ – Моравјецки:…

Париз и Берлин ја водат ЕУ во…

ЕУ загрижена за зголемениот обем на трговија…

Земјите од Европската Унија се сè позагрижени…

Ахмети: За пет години ќе бидеме членка…

Али Ахмети во денешната честита по повод…