Објавено на:

Разузнавачки извори на Сејмор Херш: Војната во Украина е практично готова, Украина изгуби

t

Разузнавачки извори на Сејмор Херш му кажале дека војната во Украина е практично готова, Украина изгуби, а мејнстрим медиумите и западните влади продолжуваат со лагите.

Повеќе од очигледно е дека контрадикторниот наратив е шокирачки за јавноста пред која до сега се презентираше едностран наратив во медиумите дека Украина само што не победила во војната против Русија, додека пак релноста е комплетно обратна. Овој наратив се турка од медиумите и западните влади веќе повеќе од една година но реалноста, дека Украина е скоро поразена, не може повеќе да се крие. Напиша Сејмор Херш цитирајќи извори од разузнавачките кругови на САД.

На својот Сабстак познатиот новинар цитира разузнавачки извор со децениско искуство во контраразузнавањето против тогашниот Советскиот сојуз и денес Русија. Изворот му кажал дека и покрај напорите од медиумите и владите на запад да ја прикажат Украина како победува во контраофанзивата, реалноста е комплетно спротивна.

„Сите лажат, Војната е готова. Русија победи. Нема повеќе украинска контраофанзива, но Белата куќа и мејнстрим медиумите мора да продолжат со лагата.“, му предочил изворот на Херш.

„Вистината е дека доколку украинската армија продолжи со контраофанзивата, армијата ќе се побуни. Војниците не се желни да умираат повеќе, но ова не одговара на лагите кои излегуваат од Белата куќа на Бајден.“, разузнавачкиот извор додал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кулеба: Украина ќе продолжи во битката против…

Украина ќе продолжи во битката против руската…

Путин: Цел свет им се смее на…

Светот им се смее на некои од…

Нема НАТО за Украина, туку само патоказ

Блокот предводен од САД вети „интероперабилност“ -…

НАТО: Русија има огромна зимска залиха на…

Руските сили се подготвуваат за нови напади…

Москва: Примирје во Украина е малку веројатно…

НАТО се коцка со базичните интереси на…