Раководителката на КАРИЛ: Нема лекарска грешка во случајот со Денис Тот!

t

Раководителката на КАРИЛ, доктор Маја Мојсова Мијовска во гостувањето во „24 анализа“ даде свој став околу целиот случај со смртта на ракометарот Денис Тот. Таа појаснува дека постојат видливи и невидливи траги на насилство меѓу пациентите.

„Видливите се тие траги што ги гледаме и тие што се опишани на компјутерската томографија и не се отпишани. Тие се дадени на Државен здравствен инспекторат (ДЗИ). Полиција не бара изјави од нас, не се работи за лекарска грешка, вели Мојсова.


Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Директорката на Карил објасни зошто на…

Директорката на КАРИЛ д-р Маја Мојсова вечерва…

Раководителката на КАРИЛ: Излезе дека ние сме…

Раководителката на КАРИЛ, Маја Мојсова подетално го…

Раководителката на КАРИЛ: Нема лекарска грешка во…

Раководителката на КАРИЛ, доктор Маја Мојсова Мијовска…

Спасовски за случајот со Тот: Се бараат…

Одредена конфузија настана поради тоа што првично…

КАРИЛ со осуда за шпекулациите во јавноста:…

Клиниката за ТОАРИЛУЦ-КАРИЛ денеска ги осуди како…