Ракија не е за секого: Британци правеле неред низ Центар и навредувале полицајци

t

МВР информира дека доцна синоќа дошло до физички инцидент во центарот на Скопје, во кои биле вклучени странски државјани. Според полицијата, било констатирано дека И.Л.Т.(48) од Велика Британија го нарушил јавниот ред и мир на јавно место со карање, викање и дрско однесување, а потоа агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

-Во соопштението од МВР стои дека исто така и Н.Ј.Д.(34) од Велика Британија го нарушил јавниот ред и мир и постапил спротивно на наредба на полициски службеници кои извршувале службени дејствија, стои во полицискиот билтен.


Од полицијата додаваат двајцата биле приведени во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.

Британци правеле неред низ Центар и навредувале полицајци

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Бугарија има со што да “се…

ФБИ нуди награда од 100.000 долари за…

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е…

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје…

ЦУК информира: Еве на кои планини нема…

Низ парк шумата Водно или низ нашите…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

ЕУ и НАТО ја поддржуваат одлуката на…

На позадината на хистеричната ситуација, подгреана од…