Објавено на:

Рама за ЕУ: Се чини дека уште едно „Не, извини!“ ќе биде она што ќе го слушнеме на крајот

t

Се чини дека уште едно „Не, извини!“ ќе биде она што ќе го слушнеме на крајот, напиша на својот Твитер профил, премиерот на Албанија, Еди Рама по разговорот со лидерите на Србија и Македонија во врска со претстојниот самит на ЕУ.

„Денеска нашироко разговаравме со лидерите на Србија и на Македонија за претстојниот Самит на ЕУ. Се чини дека уште едно „Не, извини!“ ќе биде она што ќе го слушнеме на крајот! Целата Унија киднапирана од Бугарија не е добар спектакл за гледање! Што да се прави таму?!“, порача Рама.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски побара заеми од Запад за самостојно…

Киев изгуби над 16.000 парчиња тешко оружје…

Шојгу зборуваше за украинската контраофанзива: Изгубија повеќе…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу тврди…

Каменот од блиску доаѓа – Зеќири: Јас…

Ексгенералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири кажа…

Русија ја презема контролата над големиот аеродром…

Претседателскиот декрет ги префрли акциите на Аеродромот…

(Видео) Зеленски и се закани на Америка:…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски во големо интервју…