Објавено на:

Рама: ,,Отворен Балкан“ функционира и секогаш ќе функционира добро, очекуваме и Црна Гора да се приклучи

t

Премиерот на Албанија, Еди Рама по средбите со лидерите на Западен Балкан во Брисел, изјавил дека Црна Гора многу брзо ќе ѝ се приклучи на иницијативата „Отворен Балкан“ и нагласил дека ова е прашање на време кога ќе се случи.

– „Отворен Балкан“ функционира и секогаш ќе функционира добро. Сега очекуваме и Црна Гора да се приклучи, значи е прашање на време. Секогаш сум велел, прашање на време е ќе се приклучаат сите, бидејќи нема каде да оди на друго место оваа работа освен кон кооперација, соработка, така што е губење на време на тие што не сакаат или одбиваат да се приклулат, но ние немаме време за губење, изјави Рама.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски државјанин уапсен во Албанија!

Албанското МВР уапсило македонски државјанин во албанското…

Поздрав од Рама за “Северна”: Албански официјален…

Албанскиот премиерот Еди Рама во обраќањето на…

Бомба од Рама: Косово нема долго да…

Премиерот на Албанија, Еди Рама, на заедничката…

Заеднички седници на парламентите на Албанија и…

По повод 110-годишнината од независноста на Албанија,…

Курти: Албанците историски се народ од ослободителен…

Во Амбасадата на Албанија во Приштина, по…