Рано утрово земјотрес ја погоди Хрватска

t

Ноќеска во 2 часот и 3 минути по полноќ земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала се случил во Банија, јавува Сеизмолошката служба.

Епицентарот на земјотресот бил на 11 километри од Петриња во Глинске Пољане, а бил почувствуван дури до Загреб.

Со оглед на тоа дека се работи за послаб земјотрес, се претпоставува дека нема жртви и нема поголема материјална штета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Страшно невреме во Хрватска: Ветер со 150…

Ветер до 150 километри на час синоќа…

(Видео) „И да се судриме, нè боли…

Ај престигни го оној камион, и да…

Пациентка во Хрватска со нож избоде познат…

Психијатарот Елвира Коиќ беше повредена во саботата…

Хрватска вети воена помош за Украина

Хрватското Министерство за одбрана вчера соопшти дека…

Хрватска наплатила 234.000 евра од казни за…

Државниот инспекторат во Хрватска изрече 151 казна…