Објавено на:

Расте тензијата: Војска на Азербејџан влезе во руска зона во мировниот контингент во Карабах

t

Вооружените сили на Азербејџан влегоа во зоната на одговорност на рускиот мировен контингент на територијата на Карабах и поставија набљудувачка станица, соопшти Министерството за одбрана на Русија.

Покрај тоа, од 24 до 25 март, азербејџанските вооружени сили извршија четири напади со беспилотни летала врз единиците на Нагорно-Карабах во близина на населбата Фурух.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рускиот Рибар: Украинците користат американска технологија, секоја…

Руски "Рибар" на Твитер детално ја објаснува…

Српски аналитичар: Русија никогаш не го бранела…

Српскиот аналитичар Горчин Стојановиќ изјави дека Русија…

Чешка ги повика нејзините државјани да ја…

Чешка ги повика своите граѓани да ја…

Официјално: Думата гласаше ЗА влегување на Доњецк,…

Руската Државна Дума предмалку изгласа ратификација на…

Нож во грб за Србија: Москва се…

Србија очекува Русија да ги заштити српските…