Расте цената на нафтата и житото на светските берзи

t

Од утрово поскапеа нафтата, житото и криптовалутите.

Нафтениот пазар и утрово бележи раст. Цената на барел нафта на лондонскиот пазар изнесува 119 долари, што е пораст од речиси два отсто во однос на вчерашниот ден. Цената на нафтата на американскиот пазар е 115 долари, што исто така е покачување во однос на вчера. Цените на нафтата се искачија на највисоко ниво во последните два месеци.


Од утрово поскапуваат житарките. Цената на пченицата е 1.157 долари за тон, што е пораст од речиси два отсто во однос на вчерашниот ден. Цената на пченката е 772 долари, што е исто така пораст од околу два отсто во однос на вчерашниот ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија има каде да продаде: Путин ја…

Русија ја пренасочува трговијата и извозот на…

Конечно: Утрово драстичен пад на цените на…

Цената на нафтата на лондонскиот пазар утринава…

Портпаролката на Бајден: Ги финализираме детали за…

Прес-секретарот на Белата куќа, Карин Жан-Пјер, во…

Македонија не е на списокот: Русија ќе…

Рускиот министер за земјоделство Дмитриј Патрушев во…

Добри вести: Падна цената на нафтата на…

Цената на нафтата на лондонскиот пазар утринава изнесува 118 долари…