Расчистени 12 тешки кражби во Кочани, приведени две лица

t

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани денеска (16.02.2023) ги лишија од слобода А.М. (29) од Кочани и С.Р. (20) од Кочани, а извршен е и службен разговор со малолетник, поради основано сомнение дека тројцата извршиле 12 тешки кражби и две кражби на подрачјето на Кочани.

Тие во службен разговор ги признале делата извршени во обложувалница, аптека, фирми, куќи, возила…

Дел од одземеното е пронајдено и ќе биде вратено на сопствениците, а против сторителите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, соопштуваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Велешанец крадел претставувајќи се како полицаец

Четириесет иедногодишниот А.К. од велешко Горно Оризари,…

БРУКА! Во болница украле пари, телефон и…

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.Р.(26)…

Детали од МВР: Приведени две лица за…

Две лица се приведени во врска со…

Машала: Планови за над 100 нови вработувања…

На 32-та седница на Советот на општина…

Драма во Кочани: 28-годишник пробол малолетник со…

Поднесена е кривична пријава против дваесет и…