Објавено на:

Регионот во шок: Познато како таткото монструм ја убил две годишната ќерка во Србија

t

Девојчето (2) кое во Вршац беше убиено од татко ѝ Марко Б.(35) и се обеси, како што дознава Телеграф, починала од задушување, односно гушење со вода.

-Наодите од обдукцијата се комплетни, детето се удавило, изјави соговорникот на српскиот портал, од истрагата за овој случај.

Марко со години ја малтретирал сопругата Сузана, што било причина таа да поднесе барање за развод.

И покрај сето тоа, Центарот за социјална работа вчера му дозволи на таткото да го земе детето со себе и да го добие старателството. Денеска не одговараа на прашања за „Телеграф.рс“, а дрско ја спуштија слушалката кога новинарите сакале да ги контактираат.

Марко вчера го удави детето во сад со вода, па се обеси. Пред злосторството, на сопругата Сузана и испратил порака – „Ќе го убијам детето, па себеси“.

Трагедијата се случила вчера околу 15 часот во Вршац.

Девојчето Петра ќе биде погребано утре.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Србија ја бојкотира ЕУ: Нема да учествува…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени…

Продолжува драмата во српската репрезентација: Влаховиќ демантира…

Српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ ги демантираше…

Српската “шљивовица” стана светско културно наследство

УНЕСКО ја запиша српската шљивовица на Репрезентативната…

Курти: Ако Србија реши да нè нападне,…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека не…