Регистриран зeмјотрес во Хрватска, засега нема податоци за евентуална штeта

t

Нов земјотрес е регистриран во Хрватска, овој пат во близина на Бјеловар, објавија хрватските медиуми.
Магнитудата на земјотресот во епицентарот бил 3,5 степени според Рихтеровата скала, а е регистриран на длабочина од еден километар, објави порталот Index.hr.
Епицентарот се наоѓал на 14 километри источно од Бјеловар. Засега нема податоци за евентуална штета.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жално но вистинито: ОН немале капацитет да…

ОН немаат доволно капацитет да бараат и…

Шаленберг: Имам чувство дека го губиме Балканот

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александер…

„Европскиот мировен проект во Западен Балкан“: Без…

Во спорот со соседна Бугарија правиме се…

Три земјотреси во близина на брегот на…

Во близина на јужниот ирански остров Киш…

Силен земјотрес ја стресе Турција

Земјотрес со јачина од 5 степени според…