Регистриран зeмјотpec во Грција

t

Земјотрес со јачина од 4 степени е регистриран денеска во близина на грчкиот град Еласона во областа Лариса, соопшти атинскиот геодинамички институт.

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри од Есалона на длабочина од 6,8 километри, пренесува Катемарини.


Cиноќа земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер беше регистриран на 24 километри северозападно од градот Јанина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НÈ ОЧЕКУВА ПЕКОЛНО ЛЕТО КАКВО ШТО НЕ…

Најпознатиот светски метеоролошки сервис AccuWeather објави летна…

Земјотрес го стресе Гостивар

Земјотрес од 2.2 степени денеска го стресе Гостивар. …

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според…

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според…

Извршен увид на македонско-грчката граница каде беше…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија…

Серија земјотреси во Албанија: Ноќта ќе се…

Серија земјотреси вечерва се регистрирани во соседна…