Регулаторната комисија утре ќе носи нова одлука за цената на горивата

t

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува за новите цени на горивата.

Согласно последната одлука на РКЕ, цената на дизелот се зголеми за два денари, а на останатите горива остана иста.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 81,50 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 83,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 77,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 41,266 (денари/килограм)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Софистицираните системи „Пегасус“ и „Предатор“ под лупа…

Денеска истекува крајниот рок до кога надлежните…

Нов скок на цената на нафтата

Втора недела по ред цената на суровата…

Поскапуваат бензините од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

Цената на златото достигнува историски максимум

Цената на златото скокна за 10,94% оваа…

Раст од скоро три проценти за една…

Цените на златото веќе некое време растат.…