Регулаторна комисија утре ќе одлучува за нови цени на горивата

t

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува за новите цени на горивата.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините и дизелот да останат исти. Се намали само цената на мазутот М-1 НС која сега изнесува 51,784 ден/кг.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 84,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 86,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 85,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 84,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 51,784 (денари/килограм)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Константин Димитров: Владата не направи ништо за…

Професорот по енергетика Константин Димитров реагира на…

РКЕ утре ќе носи одлука за цените…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

Ново покачување?! РКЕ денес носи одлука за…

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува…

Путин “ги шкртна” непријателските земји: Потпиша указ…

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за…

(Фото) Бензинот е прескап, не можам ни…

Во САД во близина на зградата на…