Редовни апсења за поседување на марихуана: Овојпат 19-годишник од Кисела Вода немал среќа

t

На 08.02.2022 во 19.50 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.А.(35) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 08.02.2022 во 15.15 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода Скопје го лишиле од слобода М.М.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Српската полиција пронајде марихуана во возило…

Полицијата вечерва пресретнала возило на Брза помош…

„Да ги заштитиме децата во сообраќајот“, „Стави…

Вчера на подрачјата на Секторите за внатрешни…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…