Објавено на:

Режисерот Оливер Стоун со стравично предупредување: Америка би можела да активира нуклеарно оружје во Донбас

t

Американскиот филмски режисер Оливер Стоун смета дека е реално Западот да користи тактичко нуклеарно оружје во Донбас.

Подготовката на јавното мислење познатиот филмски режисер ја виде во изјавите на американските политичари.

„Во последните недели, со загриженост гледав како Викторија Нуланд повторно се појавува од некаде, предупредувајќи ги Русите и нас, целната публика, од пеколните последици од употребата на нуклеарно оружје од секаков вид на Русија. „Овие тези беа преземени од други официјални лица и телевизиски водители за да се засили идејата – Русите планираат да користат нуклеарно оружје“, напиша Стоун на Твитер.

Режисерот се прашува зошто оваа идеја повторно се појавува.

„А што ако Соединетите Држави подготвуваат терен за мал нуклеарен напад во Донбас кој ќе убие илјадници Украинци? Во тој случај, сите земји во светот ќе ја обвинат Русија за командата, дури и другата половина од земјите што не се приклучија на Западот“, изјави Стоун.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДЕЛЕГАЦИИ НА ДРЖАВНИОТ И ПОЛИТИЧКИ ВРВ СЕ…

Денес во 12.00 часот пред споменикот на…

Прегазен пешак во Сарај со тешки повреди…

Седумдесет и шестгодишен скопјанец со автомобил удри…

Товарно моторно возило со скопски регистарски таблички…

На 25.03.2023 во 06.00 часот било пријавено…

(Видео) Како Мицкоски тврдеше дека двојазичните униформи…

Трета Опција преку Фејсбук се потсети на…

ЕВРОПА ОСТАНА БЕЗ ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА, Украина…

Британија и Франција веќе објавија дека им…