Резултати до 21 часот во Тетово: Во македонскиот блок води ВМРО-ДПМНЕ, во албанскиот БЕСА

t

Заврши изборниот ден во Тетово, а Државната изборна комисија ги објави досега пристигнатите резултати по електронски пат.

Ова се резултатите од податоците внесени до 21.00 часот.

Како што може да забележите од досегашните податоци, ВМРО-ДПМНЕ има речиси двојна предност пред СДСМ, додека во албанскиот блок засега води БЕСА со 776 гласови наспроти ДУИ со 435.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тетовец ја тепал 24-годишната сопруга

Синоќа околу 22.30 часот, полициски службеници на…

Тетовски дилери се противеле на апсење па…

Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за…

Пензионерка пронајдена мртва во нејзиниот стан во…

Седумдесет и двегодишна тетовка била пронајдена почината…

Студентскиот дом во Тетово во новата академска…

Новиот студентски дом кој се гради за…

Траги-комедија: “Бугари” ќе гласаат и во Тетово,…

Градоначалникот на Тетово Биљал Касами и амбасадорот…