Објавено на:

Реприза од Македонија: Се запали воз во Варна

t

Се запали последниот вагон на возот од Варна за Софија, јавува БДЗ. Во составот немало патници.

Вагонот е одвоен и даден е сигнал до противпожарната единица. Исклучен е напонот во контактната мрежа за непречено да се изгаснат пламенот од вагонот.

По 13 часот и 6 минути движењето на возовите на станицата е отежнато.

Брзиот воз бр.2614 од Варна до Софија, кој според распоредот тргнува од станицата Варна во 13.45 часот, како и патничкиот воз бр.30154 од Варна до Карнобат, кој поаѓа од станицата Варна во 13.20 часот. одложен.

Причините за палењето допрва ќе се разјаснуваат по увид на надлежните служби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Леопард касна девојче во зоолошка, сакала да…

Леопард каснал девојче во зоолошката градина во…

Ангелов: Нема информации за горење какви било…

Како што извести директорот на Центарот за…

Пожар во фабрика во Тетово, има повредени…

Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот…

(Фото) Пожар во Карпош гори сува трева

Пожарот е забележан околу 13:30 часот. Гори…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…