Објавено на:

Рејтингот на Бајден повторно падна

t

Рејтингот на Бајден повторно падна, сега на 36% (6% понизок од минатата недела), според заедничкото истражување на Ројтерс и Ипсос.

Во исто време, дури 59 отсто од Американците не ја поддржуваат работата на претседателот.


Џо Бајден го победи носителот на должноста Доналд Трамп на претседателските избори во САД во 2020 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сенаторот Ковитиди: Американското „партнерство“ во Пафицикот е…

Механизмот инициран од САД за партнерство во…

Официјален Вашингтон: Македонија што побрзо да ги…

Американската Влада излезе со став во однос…

Обама за пресудата: Ова е напад на…

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама во…

Макрон: Абортусот е фундаментално право на жените

Францускиот претседател, Емануел Макрон во петокот рече…

Бајден: Ова е тажен ден за судот…

Претседателот Џо Бајден рече дека одлуката на…