Објавено на:

Ристовски: Едноставно овој клуб е повеќе од трофеи, Вардар е Скопје, Македонија!

t

Искусниот голман Борко Ристовски со порака на социјалните мрежи им честитеше на сите за освоениот трофеј и им се заблагодари на навивачите за поддршката. Тој вели дека е горд пред се на голманите Томовски и Гогов.

„Наградата за овој тим не е пехарот. Наградата е нешто многу повеќе. Борбата, заедништвото, желбата да се биде прв. Едноставно овој клуб е повеќе од трофеи. Вардар е Скопје, Македонија. Честитам на истраноста на цела екипа. Посебни честитки за Томовски и Гогов, на кои сум посебно горд. Благодарност до сите наши поддржувачи и нормално до „Комити“, напиша Борко на социјалните мрежи.


Борко во финалето повторно имаше своја добра улога, а одбрани и еден пенал на противничката екипа во најбитните моменти од дуелот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се најавуваат неколку силни финансиски инјекции –…

Поранешниот двократен европски ракометен првак Вардар ги…

Вардар со официјално соопштение по официјалното исфрлување…

ЕХФ вчера ја официјализираше својата одлука за…

Видео: 12 километарската баклијада на Комити од…

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити”, покажаа и…

Ќе му помогне ли РФМ? Вардар е…

На Вардар му се „заканува“ исфрлување од…

,,Комитите” со голем спектакл за својот роденден:…

Навивачите на Вардар, популарните ,,Комити" вечерва приредија…