Објавено на:

Ристовски: Ова беше турбулетна сезона, имавме подеми и падови, на крајот Вардар ја покажа својата големина

t

Вардар успеа да ја одбрани шампионската титула, откако вчера во С.Ц, Јане Сандански во рамките на последното коло убедливо ја победија екипата на Тиквеш. Очекувана победа за Вардар, кој беше голем фаворит во пресрет на овој последен дуел за сезонава.

Чуварот на мрежата на Вардар, Борко Ристовски по натпреварот изјави:


„Ова беше турбулетна сезона, имавме подеми и падови, на крајот Вардар ја покажа својата големина и ја освивме двојната круна, аако шансите за освојување беа помали, откако за губење.

Горд сум на овие играчи, оваа екипа, за да се издигнете по еден лош кикс како што беше со вториот тим и првиот тим на Е.Пелистер, треба да имате карактер, да имате квалитет, да останете мирни.

Исто така ме радува фактот што Вардар почна да создава играчи, шанса добиваат македонските ракометари. Талески и Томовски, тука е Гогов, кој иако не играше многу, на тренинзите напредуваше многу. Мишевски се враќа, Вардар почна да се гради“, изјави по мечот Ристовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсено лице барано со централна потерница

На 24.06.2022 во 12.30 часот на ул.„Борче…

85 санкции за брзо возење на автопатот…

Како што соопштија од МВР, од нив,…

Тинејџерка нападната и ограбена на мостот во…

На 24.06.2022 во 07:50 часот во Полициска…

Скопјанец ја натепал мајка си

На 25.06.2022 во 01.00 часот на подрачје…

Изгоре викендица во Катланово

На 24.06.2022 во 13.00 часот во Полициско…