Роналдо конечно даде гол

t

Кристијано Роналдо го постигна првиот гол во сезоната 2022/23. Во натпреварот од 2. коло од групната фаза на Лига Европа против Шериф, напаѓачот на Манчестер Јунајтед реализираше пенал во 39. минута.

Пред вечерашната средба во Кишињев, 37-годишниот напаѓач имаше серија од седум натпревари без голови или асистенции за клубот во сите натпреварувања оваа сезона.

Сепак, треба да се потенцира дека Роналдо само три пати беше во почетниот состав на „црвените ѓаволи“.

Манчестер јунајтед го победи Шериф со 2:0, пред Роналдо гостинската мрежа ја затресе Џејдон Санчо.

Ова е прва победа за тимот од „Олд Трафорд“ во двете почетни кола од Лигата на Европа

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Над 3.000 странски работници веќе се во…

„Квотата од 5000 странски работници е пополнета…

Стана 100 евра поскапо да се добие…

Таксата за добивање адреса во Ќустендил за…

МОН одобриле нови учебници за средно образование,…

Во 2022 година Педагошката служба одобри стотина…

Паника во Бугарија: Десетици дојави за бомби…

Десетици училишта во Софија, Варна и Бургас…

Лога најавува дека уставните измени можеби нема…

Преамбулата на Уставот со внесување на помалите…