Роналдо победи во азиската Лига шампиони

t

Додека во Европа вечерва стартуваше новата сезона во групната фаза во ЛШ, во исто време во Иран и Кристијано Роналдо играше со својот Ал Наср во Лигата на Шампионите, ама во азиската. Иако на гости кај Персеполис славниот Кристијано не постигна гол, сепак неговиот тим победи со 0:2 и со тоа успеа да слави на првиот меч во групната фаза во ЛШ на Азија. Стрелци на головите беа Гареб и Касем во 62. И 72.минута а играа и Мане, Брозовиќ…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вереницата на Роналдо со шокантно тврдење: Ни…

Кристијано Роналдо и неговото семејство неодамна се…

(Видео) Роналдо даде четири гола на еден…

Ал Наср со 4-0 победи на гостувањето…

За петтиот роденден на близнаците Ева и…

Поминаа речиси два месеци откако Кристијано Роналдо…

(Фото) По стапките на татка си: Синот…

Синот на Кристијано Роналдо, Кристијано Јуниор ќе…