Русите го нападнаа и Харков, двајца ранети

t

Две лица се повредени откако Русија утринава го нападна североисточниот град Харков, изјави украински официјален претставник.

Во објава на Телеграм, Олех Синехубов, шеф на регионалната воена администрација во Харков, рече дека ранетите се пренесени во болница.

Синехубов претходно изјави дека нападите биле насочени кон градскиот кварт Слобидицки и дека ја оштетиле цивилната инфраструктура. Нападите уследија откако властите во Киев соопштија дека седум лица се повредени во руските напади рано утринава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова ја исмеа Бугарија: Можев ли да…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

Разни вознемирувачки дезинформации се споделуваат по социјалните…

Потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје…

Од утре ќе можете да правите ручек…

Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и…

Полска нема да учествува на министерскиот совет…

Полска денеска соопшти дека нема да присуствува…

На 100 години: Почина Хенри Кисинџер

Поранешниот државен секретар на САД, Хенри Кисинџер,…