Објавено на:

Рускиот амбасадор во САД: Прекинете да и испорачувате на Украина оружје

t

Русија испрати нота до Соединетите држави со барање за прекин на испораката на оружје за Украина, изјави денеска рускиот амбасадор во Вашингтон, Анатолиј Антонов.

Тој за ТВ Русија-24 оцени дека испораките на американско оружје за Украина не придонеле за барање дипломатско решение, пренесува весникот „Известија“.

„Дали испративме нота, да, укажавме на неприфатливоста на ситуацијата кога САД ја снабдуваат Украина со оружје, побаравме да престане оваа практика“, нагласи Антонов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Kaко не ви текна порано – Демократски…

Демократски сојуз денеска соопшти дека Централниот совет…

Цариниците ја отвориле хаубата на автомобилот и…

Српски цариници биле сведоци на неверојатна сцена.…

Спасовски: Напредува истрагата за киднапирањето на Самоил

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели…

(Видео) Да не се налути меѓународната: Еве…

Ќе има протести против противуставните двојазични униформи…

Вечерва вонредно издание на Тешки Муабети, гостин…

Обидот за цензура значи дека сме на…