Русите задоволни: Еврото падна под 57 рубљи

t

Рубљата продолжува да зајакнува во однос на странските валути: доларот паѓа на 56,79 рубљи, европската валута поевтинува на 57,11 рубљи, паѓајќи под 57 рубљи една минута порано – на 56,99 рубљи за прв пат од 4 јули, следи од динамиката на тргувањето на Московската берза.


Курсот на доларот до 16,41 часот по московско време се намали за 1,51 рубља, на 56,79 рубљи, еврото – за 1,64 рубљи, на 57,11 рубљи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Светската економија пред колапс! Што сакаше да…

Претседателката на Европската ценатрална банка го испеа…

Расте притисокот врз Москва: Руската рубља паѓа

Руската централна банка нагло ги зголеми каматните…

„Русија подготвена да преземе улога во новиот…

Русија, заедно со членките на БРИКС и…

Курсна листа на НБРМ: Еве колку чинат…

Според курсната листа на НБРМ средниот курс…

Русија воведува дигитална рубља

Рускиот претседател Владимир Путин го потпиша законот…