Објавено на:

Русите заплениле големо количество украинска муниција за ракетни фрлачи

t

Руските специјални сили ги освоиле позициите на вооружените сили на Украина и заробиле нова серија оружје во битка во областа Лиманско во Доњецката Народна Република.

Според информациите на руските медиуми, кај местото Торској, покрај малокабирско оружје и фрлачите на гранати, запленета е и значителна количина муниција за ракетни фрлачи „Град“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Анкета: Половина од Американците сметаат дека истрагата…

– Околу половина од Американците веруваат дека…

Денес се празнуваат Светите четириесет маченици во…

Сите овие беа војници во римската војска,…

Метео: Променливо време со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Претпладне во…

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…

Газдите на Вардар и Пелистер апелираат за…

Двата големи ривали Вардар и Пелистер, кои…