Објавено на:

Русите се пофалија: Уништени привремени пунктови на “Азов” и “Ајдар”

t

Повеќе од 130 милитанти на нацистичките формации на Украина се неутрализирани во областа Дњепропетровск, соопшти Министерството за одбрана на Русија.

„Високопрецизното копнено оружје во областа на населбата Марганец во регионот Дњепропетровск го неутрализираше привремениот контролен пункт и складиштето за муниција на 108-та бригада за територијална одбрана, како и теренските кампови на нацистичките формации „Ајдар“ и „ „Азов“. Уништени се повеќе од 100 милитанти, 20 единици воена опрема и над 3.000 ракети за повеќецевни ракетни фрлачи“, соопшти Министерството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Унгарија не поддржува почеток на преговори за…

Унгарија нема да го поддржи предлогот на…

Невработеноста во Русија достигна историски минимум

Бројот на невработени лица падна под 3%…

Зeленски: Украина можеби никогаш нема да влезе…

Членовите на алијансата предводена од САД во…

(Фото) Лавров на средби со значајни дипломати…

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација,…

Будимпешта: Ќе ја продолжиме соработката со Русија…

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер…