Објавено на:

Русите се пофалија: Уништени привремени пунктови на “Азов” и “Ајдар”

t

Повеќе од 130 милитанти на нацистичките формации на Украина се неутрализирани во областа Дњепропетровск, соопшти Министерството за одбрана на Русија.

„Високопрецизното копнено оружје во областа на населбата Марганец во регионот Дњепропетровск го неутрализираше привремениот контролен пункт и складиштето за муниција на 108-та бригада за територијална одбрана, како и теренските кампови на нацистичките формации „Ајдар“ и „ „Азов“. Уништени се повеќе од 100 милитанти, 20 единици воена опрема и над 3.000 ракети за повеќецевни ракетни фрлачи“, соопшти Министерството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Паника во САД и Јапонија: Не можат…

Вашингтон и Токио нема да можат да…

Британско разузнавање: Се намалува поддршката за Русија…

Британското Министерство за одбрана во најновиот извештај…

Стапува на сила ограничувањето на цената на…

Европската унија во службениот весник ја објави…

Бега од Русија? Основачот на “Путинка” добил…

Рускиот милијардер Василиј Анисимов, сопственик на компанијата за…

Русија одговори на санкциите: “Отсега Европа ќе…

Русија го отфрли воведувањето на западното ограничување…