Објавено на:

Русија беше во право? Полскиот претседател повика на “укинување на границата” со Украина

t

Претседателот на Полска повика на „укинување на границата“ со Украина.

Веќе нема да има граница меѓу нашите земји. Да живееме заедно на оваа земја, да градиме заедничка среќа и сила што ќе ни овозможи да одбиеме секаква опасност“, рече Анджеј Дуда.

Полскиот претседател не објасни што точно се подразбира под фразата „нема да има повеќе граници“

Во неколку наврати рускиот државен врв изјави дека Полска како “хиена” сака да го земе својот дел од Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…

Ништо од мирот: Украински командант најави нова…

Командантот на украинските копнени сили Олександр Сирски…

Браво ќе ни кажат: Македонија е четврта…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…

Ќе ви се слоши: Светска банка пресмета…

Цената на обновата на Украина од руската…

Нов исклучок за Украина: Првпат ММФ ѝ…

Украина ќе добие финансиска поддршка (кредит) од…