Објавено на:

Русија ги санкционираше Камала Харис и основачот на Фејсбук

t

Русија ја прошири листата на санкции против американските граѓани. На него сега се потпретседателката на САД Камала Харис и основачот на компанијата „Мета“, Марк Цукерберг, соопшти Министерството за надворешни работи на Русија.

Министерството наведува и дека на „стоп листата“ се вклучени 29 Американци, врвни лидери, бизнисмени, експерти и новинари кои ја спроведуваат русофобната агенда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски и неколку европски лидери од Буча:…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска го…

Грузиската претседателка им го скрши филмот на…

Грузиската претседателка Саломе Зурабишвили изјави дека премиерот…

Путин го одобри новиот концепт за надворешна…

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, денеска…

Лукашенко побара прекин на војната во Украина!

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко, обраќајќи им…

Предупредување од САД: Американицте веднаш да ја…

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ги повика…