Објавено на:

Русија децидна: Ако Путин се сретне со Зеленски нема да биде за да разговара туку за да се договори

t

Песков за Спутник за изгледите за средба меѓу Путин и Зеленски: Претседателите можат и треба да се сретнат, но не за разговори, туку за да се договорат.

Рано е да се открие какви било договори, изјави Песков за извештајот на Фајненшл тајмс за подготовката на планот на договорот меѓу Русија и Украина. – изјави портпаролот на Кремљ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски до фестивалците на Гластонбери: Проширете ја…

Покрај сите светски имиња како Били Ајлиш,…

Зеленски: Ова е победа, чекавме 120 дена…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја нарече „победа“…

(Видео) Зеленски: Утре започнува историска недела, ќе…

Мислам дека на сите им е очигледно…

(Видео) Се додека сте живи постои силен…

По враќањето од фронтот на југот на…

Зеленски со тајни наредби од Западот: Еве…

Економските штети што овие европски земји ги…