Објавено на:

Русија: Елиминиравме над 350 украински екстремисти во последните 24 часа, соборени се два авиони..

t

Утрински брифинг на Руското Министерство за одбрана:

Ракетниот напад на воениот аеродром Днепар ја уништи авионската опрема на украинските воздухопловни сили, а во регионот Харков беа уништени производствените капацитети на компанијата за реставрација на оружје и воена опрема на украинската армија.

Во претходните 24 часа руската воздушна одбрана собори 2 украински авиони: Су-25 кај Долгенков во регионот Харков и МиГ-29 во близина на контролниот пункт Ингулец во областа Дњепропетровск.

Во текот на претходниот ден, ракетните сили и артилеријата на руските вооружени сили елеминираа над 350 украински екстремисти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонија не е меѓу нив – Путин:…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

На раб на катастофа: Експлозии одекнаа во…

Неколку експлозии одекнаа во близина на нуклеарната…

Захарова: На САД не им успеа да…

Плановите на САД да ја изолираат Русија…

Голем напредок на фронтот: Русите ја пробија…

Силите на Народната милиција на ДНР, со…

Вотерс: Западот прави богатство од војната, ќе…

Украинците можат да престанат да умираат утре…