Објавено на:

Русија е крива: Рекордна инфлација во Германија

t

Стапката на инфлација во Германија во мај изнесувала 7,9 отсто повеќе во однос на истиот месец лани, објави денеска германскиот завод за статистика.

Трет месец по ред стапката на инфлација во најголемата европска економија е над седум проценти.

Од април до мај инфлацијата скокна за 0,9 отсто.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германското оружје се покажа како неуспешно во…

Германското оружје се покажа неуспешно во Украина.…

Германија планира да испрати војници во Босна…

Поради обидите на Русија да ја дестабилизира…

Германија е на работ на рецесија

Економскиот раст на Германија стагнираше во вториот…

Берлинскиот ѕид падна ама… Германците повторно поделени…

Германците се поделени на „западни“ и „источни“…

Хорор во Германија: Мајка ги фрлила децата…

Полицијата во градот Зарбрикен, во западна Германија,…