Објавено на:

Русија забранува извоз на жито и шеќер

t

Русија го ограничува извозот на жито и шеќер – соопшти Министерството за трговија.

Министерството за трговија потпиша акт за забрана за извоз на бел и жолт шеќер од Русија до 31 август, како и на пченица, ‘рж, јачмен и пченка до 30 јуни 2022 година, со цел да се зачува стабилноста на внатрешниот пазар изјави потпретседателната на Владата, Викторија Абрамченко…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рускиот Рибар: Украинците користат американска технологија, секоја…

Руски "Рибар" на Твитер детално ја објаснува…

Српски аналитичар: Русија никогаш не го бранела…

Српскиот аналитичар Горчин Стојановиќ изјави дека Русија…

Чешка ги повика нејзините државјани да ја…

Чешка ги повика своите граѓани да ја…

Официјално: Думата гласаше ЗА влегување на Доњецк,…

Руската Државна Дума предмалку изгласа ратификација на…

Нож во грб за Србија: Москва се…

Србија очекува Русија да ги заштити српските…