Објавено на:

Русија му порача на НАТО да ја смири својата хистерија во врска со Украина

t

Западната паника поради руската агресија врз Украина е целосно измислена, а НАТО блокот предводен од САД мора да ја ублажи својата хистерија, изјави вечерва заменик министерот за надворешни работи на Русија.

„Вежбата е завршена; можеш да се смириш. Воените единици, како што е планирано, ќе се вратат на своите командни центри“, рече Александар Грушко.


Грушко ја опиша наводната акумулација на руски сили во Белорусија како митска, додавајќи дека источниот блок на НАТО не е причина за загриженост.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Санду: Немам информации дека Русија планира да…

Молдавската претседателка Маја Санду рече дека нема…

Џоана: Самитот на НАТО во Мадрид ќе…

Заменик-генералниот секретар на НАТО, Мирчеа Џоана денеска…

Русија: Прифаќањето на Украина и Молдавија како…

Русија во петокот рече дека одлуката на…

Конашенков: Руската армија го блокираше Лисичанск од…

Руската армија ја проби украинската одбрана и…

Британски бискуп: Санкциите се глупава алатка, може…

Британскиот бискуп Ник Бејнс ги нарече санкциите…