Русија подготвува евакуација на руските дипломати од Украина

t

Русија планира да ги евакуира дипломатите од Украина. Како што беше соопштено, дипломатски персонал наскоро ќе се евакуира од Украина поради безбедносни причини.

Министерството за надворешни работи го обвини Киев дека не ги исполнува своите обврски од Виенската конвенција за дипломатски односи, поради што го евакуира персоналот по легитимните закани за нивната безбедност.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…

Возбудливата љубовна приказна на Европејците и Украинците…

Се чини дека возбудливата љубовна приказна на…

Официјално: Луганск е под целосна контрола на…

Министерот за одбрана Сергеј Шојгу му пријавил…

Ништо од единството: Ситуацијата во Украина ги…

Британски весник: Ситуацијата во Украина го подели…

Русите гневни: Украина го ганатира Белгород, има…

Најмалку три лица загинаа, а десетици станбени…