Објавено на:

Русија протерува дипломати од Португалија

t

Русија протерува пет португалски дипломати, соопшти Министерството за надворешни работи на Русија

Амбасадорот на Португалија бил поканет во руското Министерство за надворешни работи, каде што му бил врачен протест против протерувањето на 10 руски дипломати.

Португалските дипломати имаат рок од 14 дена да ја напуштат Русија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британија не ја исклучува можноста да испрати…

Британскиот министер за одбрана Бен Волас денеска…

Црно ни се пишува – Таравари: Целта…

Свесни сме дека ова доближување со власта…

И Вучиќ ќе легне на брашното: Можеби…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска во…

Минатиот пат ко беа бyгapcки полицајци овде…

“Бyгаpcки полициски службеници ќе дојдат на денот…

Британски министер: Русите користат тактики од Првата…

Британскиот министер за одбрана Бен Валас изјави…