Русија соопшти: Повлекуваме над 30.000 војници од регионот Херсон!

t

Русија соопшти дека повлекла повеќе од 30.000 војници од јужниот украински регион Херсон, вклучувајќи го и регионалниот главен град, додека Киев соопшти дека украинските сили влегуваат во градот.

„Вкупно, повеќе од 30.000 руски војници, воена опрема и материјал се повлечени“, соопшти Министерството за одбрана.

„Ниту едно парче воена опрема или оружје не остана на десниот (западен) брег“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…