Објавено на:

Русија соопшти: Украинските националисти држат како заложници преку 7000 државјани на различни земји

t

Русија обвинува дека украинските националисти држат како заложници 7.070 луѓе од 22 земји.

„Украинските националисти држат како заложници 7.070 луѓе од 22 земји, како и екипажот на 70 странски бродови кои се блокирани во поморските пристаништа во Украина“, изјави шефот на Националниот центар за одбранбена управа на Русија, генерал полковник Михаил Мизинцев.

️ ️ Тој изјави дека украинските власти, како и досега, не реагираат на апелот на странските граѓани да ги спасат своите сонародници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медиуми: Германски шпиони тајно им помагаат на…

Германската надворешна разузнавачка служба БНД со месеци…

САД ќе ѝ даде нови 18 ракетни…

САД вчера објавија дека на Украина ќе…

Толку од Украина, ситно броиме до војна!…

Церемонијата на потпишување на договорот за припојување…

Ќе почне ли тогаш “вистинската” војна? Луганск…

Луганската Народна Република треба да стане дел…

Им забранија да купуваат дијаманти: Советот на…

Советот на ЕУ усвои нови мерки против…