Објавено на:

Русија со гранати ги нападна источните региони на Украина, има жртви

t

Една жена загина во пожар во училиште во руското гранатирање на Харков синоќа, соопштија денеска итните служби.

Како резултат на гранатирање, пожари избувнаа и во други делови на регионот Харков, пренесува АП.

Гувернерот на областа Дњепропетровск, Валентин Резниченко, денеска на Телеграм објави дека е гранатирана областа на границата на таа и на Херсонската област, која е претежно под руска контрола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ загрижена за зголемениот обем на трговија…

Земјите од Европската Унија се сè позагрижени…

Кулеба: Некои западни земји чекаат Украина да…

Некои западни земји чекаат Украина да се…

Шојгу: Пропадна митот за западното “супер оружје”…

Западниот мит за „супероружје“ е уништен, изјави…

Путин: Русија високо ги цени своите сојузници…

Русија високо ги цени своите сојузници и…

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…