Објавено на:

Русија со гранати ги нападна источните региони на Украина, има жртви

t

Една жена загина во пожар во училиште во руското гранатирање на Харков синоќа, соопштија денеска итните служби.

Како резултат на гранатирање, пожари избувнаа и во други делови на регионот Харков, пренесува АП.

Гувернерот на областа Дњепропетровск, Валентин Резниченко, денеска на Телеграм објави дека е гранатирана областа на границата на таа и на Херсонската област, која е претежно под руска контрола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зеленски јавно ѝ се заблагодари на Македонија…

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски преку објава на…

Со дронови гранатиран родниот град на Володимир…

Нападот на јужниот украински град во кој…

Русија ќе се развива и нема да…

Расизмот на Запад никаде не исчезна, затоа…

Земјите членки на ЕУ координирано ги повикуваат…

Земјите членки на Европската Унија денеска координирано…

(Видео) Мобилизираните руски регрути учат да пукаат…

Мобилизираните граѓани поминуваат обука за модерна борбена…