Објавено на:

Руси и Украинец упаднале во фабрика за оружје во Албанија

t

„Тројца државјани со руски и украински пасош се обидоа да влезат во фабриката. Војниците кои ја обезбедуваа фабриката одговорија без одлагање, но при нивните напори да ги спречат тројцата странци, двајца војници беа повредени“, соопшти на 20 август албанското министерство за одбрана.

Уапсени се тројца странски државјани, додаваат од министерството.

Во меѓувреме полицијата ги соопшти околностите на настанот, наведувајќи дека во близина на кругот на фабриката бил пронајден непознат државјанин со камера во раката, кој се обидувал да ги фотографира просториите во воената зона.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски државјанин уапсен во Албанија!

Албанското МВР уапсило македонски државјанин во албанското…

Франција ги потроши залихите? Нема повеќе оружје…

Франција неформално признава дека повеќе не може…

Германски медиуми: Германија има муниција за неколку…

Германската армија има многу малку муниција. Според…

Поздрав од Рама за “Северна”: Албански официјален…

Албанскиот премиерот Еди Рама во обраќањето на…

Бомба од Рама: Косово нема долго да…

Премиерот на Албанија, Еди Рама, на заедничката…