Објавено на:

Рускиот амбасадор во Израел: Путин не е болен, секој ден се појавува во јавноста!

t

Рускиот амбасадор во Израел, Анатолиј Викторов, ги демантираше неодамна објавените информации во некои медиуми дека рускиот претседател Владимир Путин е болен.

Во интервју за ТВ Канал 13, амбасадорот посочи дека Путин „секој ден се појавува на телевизија“.

Неговото здравје му овозможува да продолжи со важна работа за државата – изјави Викторов.

Израелските медиуми потсетуваат дека „Њузвик“ во четвртокот објави дека Путин во април се лекувал од рак во напредна фаза и дека го преживеал обидот за атентат во март.

Претходно, и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ги отфрли гласините дека Путин е болен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинската државна нуклеарна агенција тврди дека Русија…

Украинската државна нуклеарна агенција Енергоатом тврди дека…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

Русија и Турција ја зголемуваат трговската соработка…

Русија и Турција потпишаа "патоказ за економска…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…