Објавено на:

Рускиот патријарх го испофали Орбан: Малку се политичари како него!

t

Рускиот патријарх: Во Европа има малку политичари како Орбан

Патријархот московски и на цела Русиј,а Кирил му честиташе на унгарскиот премиер Виктор Орбан за неговиот реизбор за премиер и оцени дека тој е еден од ретките европски политичари кои ги поддржуваат традиционалните христијански вредности.

Патријархот на Орбан му посака „сила на духот и телото, Божја помош и постојан успех во претстојната висока и одговорна служба за земјата и народот“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инфлацијата во Унгарија: Денес со прва двоцифрена…

Инфлацијата во Унграија денес се покачи на…

Орбан за Зеленски: Немам намера поради идиот…

Жесток дипломатски спор има во моментов меѓу…

Унгарија ги блокираше европските санкции кон Русија

Унгарија повторно го блокираше шестиот пакет санкции…

Орбан ја обвини Европската комисија за неуспехот…

Немаме компромис, немаме договор за санкциите врз…

Орбан – Ле Пен: И во време…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан се сретна со…